Mercedes-Benz

Historie společnosti v datech

1991 - vznik společnosti Fa RENE a.s., se 100% zahraniční majetkovou účastí, získání zastoupení značky Mercedes-Benz pro Východočeský kraj na osobní a užitkové vozy 

1992 - přestavba zakoupeného objektu (bývalého Žiguli servisu v Hradci Králové), získání zastoupení pro nákladní vozy a slavnostní otevření nového servisního a prodejního centra na ul. Bratří Štefanů, Hradec Králové V následujících letech probíhalo rozšiřování společnosti:

1994 - dobudování lakovny

1995 - vybudování druhé haly na nákladní vozy s dalšími 3 montážními jámami 

1999 - modernizace klempírny, kde byl vestavěn rám s výkonnou rovnací stolicí JOSAM s posuvnými příčnými a podélnými rámy k rychlému uchycení kabin a rámů nákladních vozů

2000 - dokončení modernizace autosalonu (interiérové změny podlah, nábytku, osvětlení a barevnosti stěn)
2001 - výstavba servisního a prodejního střediska ve Svitavách, které slouží jako pobočka Fa RENE, a.s. pro lepší dosažitelnost ve svěřeném regionu

2003 - vyboudování moderního školícího střediska, dalších skladových prostor pro náhradní díly a uskladňování sezónních pneu pro zákazníky, garanční díly apod. 
2004 - modernizace kanceláří vedení společnosti, recepce a účtárny

2005 - vybudování zcela nového příjmu pro osobní, užitkové i nákladní vozy včetně místa pro tzv. aktivní příjem (vzniklo 6 přijímacích míst včetně samostatného oddělení prodeje náhradních dílů a 2 oddělení čekacích zón včetně občerstvení pro zákazníky)

2006 - Svitavy: vybudování druhého skladu ND a přístavby dílenských prostor s 3 pracovními místy a ruční myčkou
         - HK: nový asfaltový povrch příjezdové komunikace a parkovacích stání pro zákazníky
2007 - další modernizace a investiční akce (parkoviště pro zaměstnance a odstavné parkoviště pro Mobil vozidla, zrenovování restaurace pro zaměstanace v prvním patře, výstavba myčky pro osobní i nákladní vozy)

2008 - rozšíření o cca 900 m², vznik plochy pro prodej ojetých vozů MB CarStore a VanStore

2009 - nové středisko prodeje ojetých vozů v Hradci Králové, investice do modernizace softwaru pro půjčování vozů a prodej, evidenci a fakturaci nových vozů, jakož i do nových web stránek.

2013 - rozsáhlá investici do přestavby a zvětšení autosalonu

2014 - přestavba autosalonu dokončena dle požadavků MB Corporate Identity s celkovými náklady 26 miliónů Kč

2015 - přístavba luxusního příjmu oprav osobních vozů se zázemím pro zákazníky

2016 - přestavba pobočky ve Svitavách (rozšíření dílen, přístavba autosalónu a změna interiéru dle Corporate Identity)

V průběhu let se servisní středisko v Hradci Králové stalo jedním z největších v České republice. Dnešní servisní služby mají široký základ. Běžně opravujeme osobní, užitkové a nákladní vozy, ale máme specializaci i na autobusy, kombajny a komunální techniku s motory Mercedes-Benz. Vedle mechanické dílny, diagnostiky, umývárny pro osobní i nákladní vozy, je zde moderní lakovna, klempírna, testovací zařízení brzd, měření emisí a cejchování tachografů. Kapacita servisu v Hradci Králové je 700 vozů měsíčně, kapacita ve Svitavách nyní 200 vozů měsíčně.

Provoz společnosti

Fa RENE, a.s. na obou provozovnách ve všech odděleních prodeje, servisu, marketingu, vedení a účtárně zaměstnává na 110 pracovníků. Pracovníci jsou pravidelně školeni národní odbytovou organizací, mají pravidelná školení nových produktů a nemalou zkušenost vyplývající z dlouhodobého působení na trhu. Firma investuje do školení a certifikace zaměstnanců dle standardů Mercedes-Benz. Prodejní personál a servisní technici byli jsou průběžně certifikováni a recertifikováni, také dílenský personál certifikačním školením a procesem certifikace prochází, a to dle své specializace. Zpracování zakázek a fakturace probíhá ve směrných textech a normočasech daných výrobcem. Originální náhradní díly jsou zaváženy denně přímo z centrálního skladu Norimberk a tím je logistické vyřizování oprav zkracováno na co nejkratší dobu, 80% položek objednaných do 14.00 hodin je zavezeno do 8.00 hodin ráno dalšího dne.

Přístup ke klientům a firemní vize:

Snažíme se udržet si stávající klienty a získat nové díky individuálnímu přístupu, nabízeným službám, ale i poprodejnímu servisu a neustálému kontaktu s našimi klienty. Svým zákazníkům nabízíme výkup stávajícího vozidla, prodej použitých servisně kvalitních vozidel, zajímavé financování Mercedes-Benz Financial Services, pojištění, servis v nouzi 24 hod, náhradní vozidlo.