Mercedes-Benz

Julie Svěcená studentkou na Royal Academy of Music

Julie Svěcená ...pokud bych si mohla vybrat, stala bych se ambasadorkou vozu Mercedes-Benz GLC!! 

Julie se narodila 4.4.1994 v Brandýse nad Labem. Je studentkou vynikajícího houslisty a pedagoga prof. Rodneyho Frienda MBE na Royal Academy of Music v Londýně, Velké Británii, kam od září roku 2015 nastoupila jako studentka postgraduálního studia. Absolvovala několik mistrovských kurzů a masterclassů, např. Cambridge Internatinal Sring Academy u prof. Yuzuko Horigome /Belgie/, prof. Gyorgyho Pauka /UK/, prof. Stephena Shippse /USA/ či světoznámé houslistky Idy Haendel. Dále u prof. Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu či u prof. Borise Kusnira /Rakousko/.V Cambridge také mimo jiné měla jedinečnou příležitost vystoupit s excelentním klavíristou legendárního houslisty Itzhaka Perlmana - Rohanem de Silvou.  

Má za sebou již mnoho soutěžních úspěchů - je několikanásobnou vítězkou Plzeneckých housliček a Houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace. 
V celostátní soutěži ZUŠ v Liberci zvítězila v letech 2001, 2005, 2008 v kategorii sólových houslí. Navíc roku 2008 obdržela jednu z hlavních cen - Cenu primátora  města Liberec za nejlepší provedení české skladby. V roce 2004 - 2007 zvítěžila v Jindřichově Hradci ve stejné soutěži ZUŚ, ale v kategorii komorních souborů. 

V celostátní soutěži Prague Junior Note 2008 zvítězila ve své kategorii, získala Cenu PhDr. J. Micky za mimořádnou interpretaci díla skladatele 20. století a Cenu Inter-Podia o.p.s. určenou vítězům jednotlivých kategorií. 

V únoru 2010 získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. V březnu téhož roku obdržela na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty - Největší osobnost soutěže. A mnoho a mnoho dalších cen v různých národních a mezinárodních soutěžích. 

Julie vystupovala mnohokrát v zahraničí - v USA, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Itálii, Slovensku, v jordánském Ammánu či v amfiteátru nádherného skalního města Petra. 

V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitátem.