Mercedes-Benz

Houslista Jaroslav Svěcený si převzal C 220 BT

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený si 6.5.2015 převzal vůz Mercedes-Benz C 220 BT. Jaroslav Svěcený se svou dcerou Julií se stali od ledna novými ambassadory Fa RENE. Fa RENE bude v letošním roce podporovat turné k jeho půl kulatému jubileu. Bližší informace o turné poskytneme, jakmile budou k dispozici. Níže Vám přinášíme rozhovor a také fotografie z předání. 

Pane Svěcený, stali jste se společně s Vaší dcerou Julií ambassadory společnosti Fa RENE a.s. K dispozici jste dostali vůz Mercedes-Benz C 220 BT v modré metalíze. Rádi bychom znali Vaše dojmy z prvních jízd. Dovolíme si Vám položit pár otázek. 

Jak vnímáte jízdní komfort vozu třídy C - kompletní vzduchové odpružení vozidla atd.?  
Auto působí při jízdě velmi jistým dojmem, dokonce i tam, kde je naopak kvalita silnic velmi nejistá.

Jak na Vás zapůsobil interiér vozu?
Kombinace praktičnosti jde ruku v ruce s elegancí. Zaujalo mě i dílensky pěkné vypracování, mám podobný pocit, jako když držím v ruce precizně udělané mistrovské housle. 

Vozy Mercedes-Benz se obecně považují za jedny z nejbezpečnějších vozů, cítíte se v C 220 BT bezpečněji než běžně?
Odpovím velmi stručně - již při rozjezdu na Vás dýchne pocit stability, který tak nějak souzní s vynikající kvalitou použitého materiálu. Při jakýchkoli otáčkách nic nerezonuje a nedrnčí, což je pro mé vycvičené uši opravdový balzám na duši.

Třída C patří ve svém segmentu k vozidlům s nejlépe odhlučněným interiérem. Zaznamenal jste i tento fakt?
Je to jedno z nejtišších a zvukově nejlépe "naladěných" aut, v jakém jsem, kdy v životě seděl. 

Jak se Vám líbila logika a způsob ovládání ve třídě C ve srovnání s vozy, ve kterých jste jezdil? /automatická převodovka, připojení telefonu, navigace, nastavení odpružení vozidla/
Ze začátku jsem si musel chvilku zvykat, ale postupem času se již cítím jako ryba ve vodě. Rád porovnávám systémy různých aut,  při sestrojování tohoto vozu zapnuli jeho tvůrci své mozky na plné obrátky ve prospěch řidiče.

Máte k dispozici vozidlo s dieslovým motorem 220 BT, co říkáte na jeho spotřebu versus výkon, akcelerace?
Před řadou let jsem tvrdil, že nafta patří do kamen :-)! Při neskutečně progresivním vývoji dieslových motorů už mé "dobové" tvrzení vzbuzuje spíš úsměv ve tváři. Tento vůz je důkazem, že spotřeba, výkon a akcelerace mohou fungovat podle přání řidiče. Samozřejmě - tam, kde funguje "těžká noha", není pomoci.... :-)

Ve vozidle je umístěna parkovací kamera - využíváte veškeré aspekty, které nabízí? 
Parkovací kameru znám již z jiných vozů, kterými jsem jezdil. Je neocenitelná obzvlášť při parkování ve velkých městech, kde není místa nazbyt. Je to skvělá pomůcka, kterou využívám na 100%!!

Vaše vlastní dojmy z vozidla?
Kdybych malounko použil hudební terminologii, tak bych řekl: "hodně kvalitní houslový koncert, který nabízí výborný zážitek, emoce, krásnou stabilní formu a na závěr standing ovation" !

A na závěr otázka na tělo. Nebudete se s dcerou Julií "prát" o vozidlo?
Julie jezdí do Česka koncertovat, ale ještě studuje v Londýně. Vždycky, když přiletí, tak jí auto rád přenechám. Jsem přeci tatínek, který miluje svou dceru....