Projekt Šance, o.s.
Cesty k dospělosti mohou být někdy všelijaké.... to si uvědomují také manželé Stašovi, kteří se na konci roku 2014 rozhodli podpořit občanské sdružení Projekt Šance. Za celým tímto projektem stojí pan László Sumegh, který "dětem ulice" pomáhá již 20 let. Jeho projekt je prostředkem, jenž dává příležitost žít normální život i těm, kteří doposud moc štěstí nepotkali.
Když to vezmeme od začátku, asi Vás bude zajímat, kde se berou všichni ti, kterým projekt pomáhá. Většinou se jedná o ty, kteří byli vyhozeni z dětského domova nebo o ty, kteří zažili v rodině alkohol a drogy, případně nefungující rodina.
Nejvyšší prioritou projektu je, aby se v co nejkratší době lidi osamostatnili, nežili na účet daňových poplatníků, aby se oni sami stali daňovými poplatníky.
- děti do 18ti let
- mládež do 26ti let
- oběti obchodování s lidmi nad 26 let
- rizikové skupiny dětí a mládeže /zanedbané děti, infantilní, spíše jednodušší/
- osoby v nepříznivé sociální situaci /nefunkční rodiny/
- osoby se zdravotním postižením
- občané prezentující menšiny
- osoby ohrožené drogami nebo na drogách závislé
- osoby ohrožené alkoholem nebo na alkoholu závislé
- osoby ohrožené hrací vášní nebo závislé na hracích automatech
- uprchlíci, cizinci
- obyvatelé venkova
- osoby ohrožené vlastní mentální retardací
- osoby orientované na stejné pohlaví
- absolventi institucionální péče státu
Další program, který sdružení provozuje je Dům Šance. V rámci něho funguje pracovni terapeutická dílna a klienti zde mají možnost získat nové pracovní a sociální návyky, zároveň si vydělat na bydlení, na jídlo a základní potřeby. Tuto snahu jednoduše shrnuje motto: Není umění někomu v nouzi dát najíst, ale naučit ho na jídlo si vydělat.