Mercedes-Benz

Turnaj v malé kopané 2014

Dne 5.7.2014 se uskutečnil 17. ročník turnaje v malé kopané ve městě Chřibská, které se nachází v severních Čechách, nedaleko města Varnsdorf. Fotbalový turnaj je věnován památce pana Špíse, který byl spoluzakladatelem a velkým fanouškem místního fotbalového klubu.

Tohoto fotbalového turnaje se zúčastnilo již po sedmnácté také mužstvo z Hradce Králové. Účast byla opět za podpory Fa RENE a.s., která zapůjčila fotbalistům kompletní sadu dresů.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů rozdělených do dvou skupin. Utkání trvala 2 x 10 minut s počtem hráčů 5 + 1 ve hře na každé straně. Všechny týmy  podaly kvalitní výkony. Ve skupině B bezkonkurenčně zvítězil tým z Hradce Králové s celkovým skóre 24:0 z pěti odehraných zápasů. Následovalo semifinálové utkání, ve kterém Hradec Královém po lítém boji zvítězil 2:1 a po pěti letech postoupil znovu do finále. Finálové utkání bylo velice dramatické. Zvláště v první polovině byla na týmech znát nervozita a předvedená hra neodpovídala jejich kvalitám. Ve druhé půli postupně převzal iniciativu Hradec a po zlepšeném výkonu hlavně v obranné fázi se zaslouženě ujal vedení. V závěru, kdy byla na obou mužstvech již znát únava, projevil tým Hradce Králové větší touhu po vítězství a dvě minuty před koncem přidal druh gól. Následovalo vyhlášení vítězů, předání putovního poháru, věcných cen a diplomů.