Mercedes-Benz

Technické údaje

EQB v číslech.

Síly, které lze změřit. Díky plnému točivému momentu dostupnému již při rozjezdu dokáže EQB bez problémů zrychlit – a tím zajistit fascinující potěšení z jízdy na elektrický pohon. Vysoké hodnoty výkonu navíc umožňují mimořádnou jízdní dynamiku.

Tabulka s údaji.

Výkon168 - 215 kW
Točivý moment390 - 520 Nm při ot./min
Maximální rychlost160 km/hod
Maximální napětí v akumulátoru367 V
Maximální obsah energie v akumulátoru66,5 kWh
Jmenovitá kapacita akumulátoru187,5 Ah

Síla elektřiny v kompaktní podobě. 

Jízdní dynamiku elektrického pohonu zajišťují u EQB dva výkonné motory: asynchronní motor na přední nápravě a synchronní motor s trvalým magnetem na zadní nápravě. Spolu s chladicí soustavou, výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou s pevným převodem včetně diferenciálu tvoří optimálně integrovanou, kompaktní jednotku – elektrické hnací ústrojí.

Nejdůležitější součást vozu EQB.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je centrálním zásobníkem energie pro elektrický pohon vozu EQB a poskytuje využitelný obsah energie 66,5 kWh. Je umístěn v několika modulech v podlaze vozidla, což je výhodné z hlediska těžiště a prostorově úsporného uspořádání. Kromě toho se v přední části nachází ochranný štít, který může zásobník energie ochránit před vniknutím cizích těles. Speciální garance pro vysokonapěťový akumulátor, jako například certifikát akumulátoru s příslibem výkonu až na osm let, respektive do ujetí 160 000 kilometrů, zaručují dlouhodobé potěšení z jízdy.