Mercedes-Benz

Nabíjení a dojezd

EQC 400 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,7; emise CO2 v g/km (kombinované): 0.[1]

Nabijte EQC tak snadno jako Váš chytrý telefon.

Napájecí zařízení je optimálně přizpůsobeno Vašim individuálním požadavkům. Proto společnost Mercedes-Benz nabízí vysokou flexibilitu. Pohodlně a rychle doma z wallboxu? Cestou u veřejných nabíjecích stanic? U běžné zásuvky schválené elektrikářem? To všechno je možné pro maximální komfort nabíjení.

Nabíjení doma pomocí wallboxu Mercedes-Benz.

Nabíjejte EQC, zatímco pohodlně odpočíváte doma na pohovce – to je možné s wallboxem Mercedes-Benz určeným pro domácí použití. Díky nabíjecímu výkonu 7,4 kW můžete EQC nabít až třikrát rychleji než u běžné zásuvky. 

Nabíjení cestou u stále rostoucího počtu veřejných nabíjecích stanic.

Ať už se na cestách nacházíte kdekoliv: EQC můžete nabít u bezpočtu veřejných nabíjecích stanic AC (střídavý proud). Například během nakupování, práce nebo návštěvy restaurace. Standardně dodávaný nabíjecí kabel podporuje nabíjecí výkon 7,4 kW. 

Zachování mobility na dlouhých trasách. Zvýhodněný přístup k rychlonabíjecí síti IONITY.

Pro pohodové jízdy na dlouhé vzdálenosti můžete EQC nabít také u všech kompatibilních rychlonabíjecích stanic. Řidiči modelu EQC obdrží navíc zvýhodněný přístup do výkonné sítě pro nabíjení IONITY*, která poskytuje rychlonabíjecí stanice DC (stejnosměrný proud) podél všech důležitých dopravních os v Evropě.

U těchto nabíjecích stanic nazývaných High-Power se zkrátí průměrná doba stání na dobu jedné přestávky na kávu. Sít IONITY vychází z evropského standardu nabíjení Combined Charging System (CCS).

Kde je nejbližší nabíjecí stanice? Vždy ve Vaší blízkosti.

Plánujete konkrétní trasu, např. cestu na dovolenou? Pak bude nejlepší, když využijete náš vyhledávač nabíjecích stanic*. Pomocí něho můžete zcela jednoduše zjistit, jaká kapacita akumulátoru je potřebná pro příslušnou trasu a kde na cestě se nacházejí nabíjecí stanice. Přístup k těmto stanicím a celý proces platby jsou zajištěny pohodlně přes Vaši službu Mercedes me Charge. Stačí jednorázové přihlášení.

* Pro používání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a také přijetí uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí úvodní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná do 1 roku od první registrace nebo po uvedení do provozu zákazníkem podle toho, co nastane dříve. 

Výkonný a bezpečný. Akumulátor v kvalitě Mercedes-Benz.

Vysokonapěťový akumulátor je srdcem nového modelu Mercedes-Benz EQC. Díky extrémně vysoké hustotě výkonu ukládá energii pro dvě elektrické hnací jednotky na přední a zadní nápravě. Pro splnění vysokých požadavků Mercedes-Benz v oblasti bezpečnosti je akumulátor zabudován na chráněném místě v podlaze vozidla. Tím se navíc snižuje těžiště vozidla pro sytý, dynamický pocit z jízdy.

Abyste si mohli vychutnat zážitek z jízdy na čistě elektrický pohon v novém vozidle Mercedes-Benz EQC zcela bez problémů, je vydáván takzvaný certifikát k akumulátoru. Zaručuje Vám bezchybně fungující akumulátor a také pokrývá významnou ztrátu kapacity akumulátoru. Platí po dobu osmi let nebo do celkového kilometrického proběhu 160 000 km(2).

[2]Platí podmínky pro certifikát k akumulátoru. 

Vaše nejdůležitější dotazy k jízdě na elektrický pohon.

Jak to, že je skutečný dojezd na elektrický pohon často nižší než uvedená hodnota?

Dojezd na elektrický pohon se liší v závislosti na individuálním jízdním chování, profilu trasy a okolních podmínkách. Delšího dojezdu dosáhnete, pokud pojedete předvídavě pomocí asistenta ECO a budete využívat rekuperaci, resp. funkci jízdy bez motoru. Na dojezd mají rovněž vliv vedlejší spotřebiče jako vyhřívání sedadla nebo klimatizace.

Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení AC a DC?

V zásadě mohou být akumulátory elektrifikovaných vozidel nabíjeny pouze stejnosměrným proudem (DC). Nicméně všechny elektrické zásuvky, wallbox Mercedes-Benz a většina veřejných nabíjecích stanic dodávají střídavý proud (AC), stejně jako „silnoproudé zásuvky“. Aby bylo možné vozidlo nabíjet, je v něm nainstalováno palubní nabíjecí zařízení – měnič AC/DC. Mění střídavý proud na potřebný stejnosměrný. Proto jsou možné nabíjecí výkony od 2,3 kW do 7,4 kW – podle nabíjecího zařízení ve vozidle a výkonnosti nabíjecího kabelu.

Do jaké míry jsou elektromobily skutečně šetrné k životnímu prostředí?

Ekologicky šetrné využití vozidla do značné míry skutečně závisí na Vašem jízdním chování a na nabíjení. Rozhodující je i to, jakým elektrickým proudem vozidlo nabíjíte, tzn. zda je nabíjeno skutečně „zelenou“ elektřinou nebo směsí energií. Všechny veřejné nabíjecí stanice jsou zpravidla zásobovány zelenou elektřinou a také v domácnosti lze smlouvu na zelenou elektřinu získat během několika kliknutí. Jako podporu nabízíme ekologický proud Mercedes-Benz – exkluzivní službu pro zákazníky Mercedes-Benz.

EQC 400 4MATIC: spotřeba proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,7, emise CO2 v g/km (kombinované): 0.[1]

[1]Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 692/2008/ES. Spotřeba elektrického proudu a dojezd jsou závislé na konfiguraci vozidla.