Mercedes-Benz

Intelligent Drive

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC.

Komfort aktivního asistenta udržování odstupu DISTRONIC byste již neměli v pohybující se a váznoucí koloně postrádat. Systém Vám pomůže tak, že automaticky reguluje rychlost podle vozidel před Vámi, která jedou pomaleji. Požadovaný odstup je možné nastavit v několika stupních.

Stanovte si jednoduše požadovanou rychlost. Asistenční systém ji pak bude důsledně dodržovat. Při normálním jízdním provozu nemusíte neustále aktivně brzdit nebo přidávat plyn, pokud to provoz před Vámi vyžaduje. Tím budete na cestě mnohem uvolněnější.

Aktivní asistent jízdy v pruzích.

Vrátíte se znovu do pruhu: pokud neúmyslně přejedete značení vozovky, může Vás aktivní asistent jízdy v pruzích upozornit vibracemi volantu. Systém může dále aktivně zasahovat v nebezpečných situacích vlastním brzděním a Vy se vrátíte zpět do Vašeho jízdního pruhu.

Pokud se přiblížíte k protijedoucím nebo souběžně jedoucím vozidlům, mohou velmi rychle nastat potenciálně nebezpečné situace. Aktivní asistent jízdy v pruzích může pomoci tyto situace odvrátit tak, že Vás bude podporovat při zachování zadaného jízdního pruhu. A v poslední řadě i aktivním vlastním brzdným zásahem. K němu dojde, pokud bylo rozpoznáno, že jste přejeli plnou čáru nebo že přejíždíte přerušovanou čáru a současně jedou vozidla v protisměru. Jako řidič můžete kdykoliv řídit vozidlo na Vaši vlastní odpovědnost: systém nebude zasahovat, pokud zapnete směrová světla, sami aktivně řídíte, výrazně brzdíte nebo zrychlujete.

Asistent sledování dopravních značek.

Stará se o Vaši orientaci: asistent sledování dopravních značek může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapy rozpoznávat a zobrazovat a kromě omezení rychlosti, zákazu předjíždění a jejich ukončení i zákazy vjezdu a může Vás varovat před nesprávným vjezdem.

Widescreen cockpit.

Úžasný design sází na plně digitální zobrazení s flexibilními možnostmi: širokoúhlý kokpit mění informace na skutečný zážitek. U požadovaných obsahů je možné individuálně nastavovat polohu a mnohé funkce je možné intuitivně ovládat pomocí touch-technologie.

Asistent adaptivních dálkových světel.

Pomocí ovládání aktivujete systém a využijete výhody velkého sklonu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, zapne dálková světla. Tak můžete lépe sledovat vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.