Mercedes-Benz

MBUX (Mercedes-Benz User Experience).

Nový model GLE je první SUV s revolučním systémem infotainmentu MBUX. Zahrnuje mimo jiné jednoduchý systém ovládání hlasem, dotykovou obrazovku a při každé jízdě se přiučí zvyklostem a zálibám řidiče.

Styly zobrazení.

Můžete individuálně upravovat design a celkový vzhled širokoúhlého kokpitu. Vybírat je možné ze čtyř stylů: „Classic“, „Sport“, „Progressive“ a „Dezent“. Vybraný styl bude mít vliv na atmosféru v interiéru zejména ve spojení s ambientním osvětlením, dodávaným na přání.

MBUX rozšířená realita navigace.

Díky videozáznamu s rozšířenou realitou se v prostředí navigace lépe vyznáte. V systému, který se dodává jako volitelné příslušenství, se prolíná virtuální a reálné prostředí: grafické navigační a dopravní informace přecházejí do živých obrazů. Kamera v čelním okně snímá prostor před Vaším vozidlem a na media displeji se zobrazuje buď videozáznam nebo nehybný obraz. Do snímku se zobrazují i praktické grafické informace jako semafory, čísla domů, názvy ulic nebo zvláštní cíle (POI).

Přirozené ovládání hlasem.

„Hej Mercedesi.“ Těmito dvěma úvodními slovy spustíte přirozený a intuitivní systém ovládání hlasem. Reaguje skoro na každé slovo. Systém zpracuje dokonce i nepřímou řeč, klimatizace někdy reaguje už na „Je mi chladno“ a nastaví vyšší teplotu. Ovládání hlasem je zároveň i adaptivní. Nastaví se podle Vašeho hlasu a tím Vám lépe rozumí.

Koncepce dotykového ovládání.

MBUX poskytuje uživateli maximální svobodu při ovládání všech funkcí podle maximálního individuálního komfortu. Buď hlasovými povely nebo intuitivními doteky. Nový model GLE se dodává s multimediálním displejem, ve středové konzole je navíc integrovaný touchpad, který reaguje na pohyby jedním nebo několika prsty a na ruční psaní. Displeje lze navíc ovládat ovládacími tlačítky na volantu.