Mercedes-Benz

Bezpečnost a asistenční funkce

Sada jízdních asistentů.

Veškerá pozornost je soustředěna na dopravu: sada jízdních asistentů sdružuje bezpečnostní a asistenční systémy, které rozpoznají nebezpečí a v nouzových situacích řidiče varují nebo umí dokonce brzdit.

Tak Vás nová Třída B může podpořit zejména v monotonních a nepřehledných situacích. Například během dlouhých jízd, v dopravních zácpách, na kruhových objezdech nebo křižovatkách. To umožňují vysoce citlivé radarové snímače, speciální 3D kamera a zobrazení přístrojové desky s vysokým rozlišením, s nímž máte neustále přehled o všech funkcích.

 
Sada pro parkování s kamerou 360°.

Příplatková sada pro parkování s kamerou 360° Vám usnadňuje parkování jako ještě nikdy předtím. O to se starají čtyři kamery, které Vám na media displeji zobrazují realistický pohled na okolí Vašeho vozidla.

A to z ptačí perspektivy. Tak máte vždy vše pod kontrolou. Dokonce i místa, která za normálních podmínek řidič vidí velmi obtížně, jako např. na straně vozidla a přímo před vozidlem nebo překážky pod linií oken.

 
Světlomety MULTIBEAM LED.

Světlomety MULTIBEAM LED neudávají pouze nová měřítka v oblasti designu, ale vozovku osvětlují lépe než kterékoliv konvenční světlomety. Tak můžete nebezpečí rozpoznat ještě rychleji.

Jak to funguje? LED světlomety reagují automaticky na měnící se světelné podmínky a počasí. Během tisíciny vteřiny se světelný obraz přizpůsobí nové situaci. Rychle, flexibilně a přesně. Tak se vždy postarají o velmi jasné osvětlení do velké dálky, aniž by přitom oslňovaly jiné řidiče vozidel.

Aktivní brzdový asistent.

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zabránit zadním nárazům. Dokáže opticky a akusticky varovat v případě příliš malého odstupu, podpořit při brzdění nebo dokonce zcela autonomně zastavit v nouzových situacích.

To může zabránit nehodám, respektive zmírnit jejich závažnost. Také u stojících vozidel a chodců v příčném směru může systém zabrzdit až do rychlosti cca 60 km/h. V závislosti na situaci tak lze až do rychlosti 50 km/h dokonce zabránit kolizím.