Mercedes-Benz

Nové CLA se k Tobě perfektně hodí.

Vůz CLA se nikdy neřídil módou. Jeho design hraje vždy vlastní ligu.

Film o designu vozu CLA kupé.

Chtěli byste si prohlédnout nový model CLA z každé perspektivy? Potom se vydejte na svou první prohlídku.

Design kupé.

Sportovní design kupé nebo čtyři praktické dveře? Žádné buď a nebo, protože pod dech beroucí linii střechy nového modelu CLA se vejde obojí. Dokonce i když stojí, vypadá jako by se pohyboval a jistě patří k nejelegantnějším tvarům, které kdy vůz Mercedes-Benz měl.

Širší rozchod.

Ihned nápadný při pohledu zpředu: nový model CLA stojí na kolech obzvláště pevně a silně. Ale široký rozchod není jen optickým nápadným prvkem. Vozidlo tak pevněji sedí na silnici, zřetelně se zlepšuje dynamika zatáček a stabilizuje se směrová stabilita.

Dopředu skloněná příď s diamantovou maskou chladiče.

Z boku se pozná velmi dobře: příď s dlouze protaženou kapotou motoru se lehce, ale dramaticky sklání vpřed. Zpředu se lekne obzvláště krásně: diamantová maska chladiče jiskří ušlechtile a filigránsky. Žádný vzhled jako každý druhý, ale jeden vzhled mezi všemi.

Dveře bez rámů.

Tak je cítit svoboda a tak i vypadá. Dveře jsou bez rámů, díky tomu působí nenapodobitelně lehce a elegantně. Není tomu tak u všech aut, ale u všech legendárních kupé.

Dvoudílná zadní světla.

Pro silnou, široce působící záď jsou světla navržena horizontálně a jako dvoudílná, tedy částečně integrovaná do dveří zavazadlového prostoru. Tím máte navíc možnost pohodlně a doširoka otevřít zavazadlový prostor a můžete tak snadněji naložit i objemná zavazadla.

Robustní tvary.

Kdybychom měli uvést jeden designový znak, který nový model CLA charakterizuje nejlépe, byly by to robustní boky, které vedou od předních kol k dokonale tvarované zádi.