Mercedes-Benz

Nový Actros SLT

Těžká nákladní doprava. Do 250 tun.

Nový Actros do 250 tun stanovuje měřítka v oblasti komfortu, výkonu vozidla a flexibility. Na první pohled, při každé jízdě i během přestávek.

S novým Actrosem do 250 tun přichází na silnice tahač, který byl důsledně vyvinut a vyroben pro přepravu těžkých a objemných nákladů. To však není vše: s kabinou řidiče GigaSpace a BigSpace nabízí přesně takový komfort práce a bydlení, jaký potřebujete v oblasti těžké nákladní přepravy.

Přehled výhod

- Výkonné 6válcové řadové motory, které pokryjí všechny požadavky v těžké distribuční dopravě

- Zadní chladicí zařízení1 při častém používání motoru a retardéru

- Turbo Retarder Spojka1 nepodléhající opotřebení pro extrémní zatížení při rozjezdu a pojíždění

- 16stupňová automatizovaná převodovka Mercedes PowerShift 31

- Jízdní programy dle použití a cíleně připojitelné jízdní režimy a přídavné funkce

- Vysoká orientace na účel použití díky různým točnicím, montážním deskám a tažným zařízením pro těžkou přepravu1 vpředu a vzadu pro účely tažení nebo posouvání

- Robustní zadní nápravy s nosností 13 t

Díky výkonným, spolehlivým motorům Euro VI, automatizované převodovce Mercedes PowerShift 3 a Turbo Retarder Spojce1 disponuje silným pohonem pro vysoké zatížení s takovým výkonem, který je požadován v těžké přepravě. A abyste mohli enormní výkon také spolehlivě používat, vybavili jsme Actros do 250 tun obzvlášť robustní konstrukcí podvozku, odpružení a rámu, která produkovanou sílu přenese i při maximálním zatížení precizně na vozovku.

/1/Příplatková výbava.

Varianty kabin řidiče

Kabina řidiče L GigaSpace

Díky své šířce a značné výšce k stání mezi sedadly 2,13 m je to největší a nejpohodlnější kabina řidiče vozidel Actros, která optimálně splňuje požadavky na prostor dvoučlenných posádek. Mimořádně velkorysý interiér a úložný prostor nabízí řidiči a spolujezdci dostatek volnosti i úložných prostor. To přispívá ke klidnému odpočinku a pořádku v kabině řidiče. Barevná koncepce designu interiéru také podporuje pohodu a jasně odděluje oblasti práce a bydlení.

Všeobecné technické údaje

Vnější šířka (mm)2500
Vnější délka (mm)2300
Výška k stání mezi sedadly (mm)2130
Výška k stání před sedadly (mm)2050

Kabina řidiče L BigSpace

Prostorný interiér a úložné prostory s velkým objemem poskytují řidiči a spolujezdci dostatek místa během odpočinku v kabině řidiče. O pořádek se starají četné úložné prostory a odkládací plochy.

Všeobecné technické údaje

Vnější šířka (mm)2500
Vnější délka (mm)2300
Výška k stání mezi sedadly (mm)1990
Výška k stání před sedadly (mm)1910

Údaje o výkonu motoru

Motory Euro VI: pokroková technika, výkon až 460 kW (625 k) a maximální točivý moment 3000 Nm.