Mercedes-Benz

BlueTEC. Méně emisí díky inovativní regulaci

Proměnlivý jako třída MPV, mohutný jako lehký nákladní automobil: Vario je klasický model v řadě dodávek Mercedes-Benz. Klasický model, který je také vysoce vyspělý, když přijde na zásadní otázky spotřeby paliva a emisí - díky technologii BlueEFFICIENCY BlueTEC. S ní Vario vyhovuje požadavkům emisní normy EURO 5, zatímco optimalizuje motor, co se týče výkonu a spotřeby paliva.

Tato technologie se s úspěchem využívá již od roku 2005 – v nákladních vozech Mercedes-Benz. Metoda dodatečné úpravy výfukových plynů SCR (selektivní katalytická redukce) snižuje emise NOX vznětových motorů Vario tak, že výfukové plyny procházejí katalytickým konvertorem, kde se smísí s přísadou na bázi močoviny (AdBlue®). Během tohoto procesu se oxidy dusíku změní v dusík a vodu. Výsledek vyhovuje přísné emisní normě EURO 5.

Mimochodem, při každodenním používání je jedinou známkou, že máte technologii BlueTEC, jednu z nejpokrokovějších technologií čistoty výfukových plynů, samostatné plnicí hrdlo na přísadu AdBlue®. Je umístěno v bezprostřední blízkosti plnicího hrdla na palivo, a zatímco dieselové palivo vtéká do nádrže, přísada AdBlue® vtéká do nádrže SCR – nevyžaduje žádný čas navíc. Obsah 18 litrů zajišťuje, že AdBlue® je třeba doplnit pouze při každém třetím doplňování paliva.

1. SCR catalytic converter
2. AdBlue® injection
3. AdBlue® tank
4. Internal combustion engine

Vario BlueTEC
  • Průkopnická vznětová technologie BlueTec® SCR
  • Vyhovuje přísné emisní normě EURO 5